Nebankové pôžičky sú IN!

Nebankové spoločnosti sú čoraz viacej obľúbené, keďže prinášajú veľké výhody oproti pôžičkám z bankyUrčite ste sa už neraz zamysleli nad tým, prečo nebankové pôžičky ešte stále existujú, hoci s nimi ľudia majú toľko zlých skúseností. Pravda je taká, že všade sa najskôr rozptýlia zlé reči, na ktorých si človek zgustne oveľa viac ako na tých dobrých. Okrem toho, že na svete máme rôzne typy ľudí, tak existuje aj viac poskytovateľov nebankových pôžičiek. Práve tieto pôžičky od slušných poskytovateľov doplatili na kiksy tých neserióznych, ktorí sa chceli obohacovať zo zdierania ľudí v núdzi. V tomto kontexte hovoríme často o zmluve s diablom, ktorá obsahuje úžerníctvo, rôzne skryté poplatky, nezmyselne vysoké úroky a z nich vyplývajúcu nekonečnosť splácania. Čo z týchto vymenovaných vecí je lož a čo pravda si môžete vyvodiť z nasledujúcich faktov a mýtov.

Vie ponúknuť len nízke sumy!

OMYL! Dôkazom toho je mnoho produktov nebankových spoločností, ktoré požičiavajú sumy veľkom rozpätí, a to od 20 eur až po 100 000 eur! A 100 000 nie je rozhodne nízka suma. Jednotlivé sumy je možné požičať na základe konkrétnej kategórie nebankových pôžičiek.

Ak máte potrebu získať peniaze ihneď, tak sa môžete spoľahnúť na pôžičky od nebankových subjektovIhneď

Nebanková pôžička ihneď je typ pôžičky, ktorú poskytujú nebankové spoločnosti. Názov vznikol z toho, že žiadané financie vám dokáže sprostredkovať už do 10 minút od schválenia žiadosti (ale len ak si zvolíte pôžičku ihneď na účet, pretože v inom prípade, napr. pri šekovom vyplácaní by to mohlo trvať až 4 dni). Proces pred schválením netrvá o nič dlhšie. Viac o spôsoboch požiadania sa dozviete v texte nižšie. Dokáže Vás do 10 minút obohatiť o sumu od 20 do 350 eur. Pri tomto type pôžičky nemusíte spĺňať žiadne náročné kritéria. Sú dostupné nezamestnaným, zamestnaným pred výplatou, dôchodcom, ženám na MD, študentom… Zaujala vás táto ponuka? Úver, ktorý nájdete na internete môže byť rýchlo váš, ak kliknete na označený výraz. Zaujímavé veci sa k tejto téme sa môžete dozvedieť aj na Aktualitách.

Rýchle

Svoj názov dostali opäť vďaka rýchlosti, ktorou vám peniaze dokážu sprostredkovať, avšak nie je taká šípová ako v prípade nebankovej pôžičky ihneď, no stále sa dajú zaradiť medzi rýchlu peňažnú pomoc. Finálne finančné transakcie môžu po schválení trvať aj viac ako 72 hodín. Rýchle nebankové pôžičky vám sprostredkujú vyššiu sumu, až do 5 000 eur, pričom nemajú na svojich žiadateľov náročné požiadavky.

Dlhodobé (vyššie) pôžičky

Vyššie pôžičky od nebankových spoločností môžu konkurovať bankovým inštitúciám, a to z toho dôvodu, že vám dokážu poskytnúť pôžičku až do 100 000 eur. Je logické, že si kladie vyššie požiadavky na žiadateľa, ktoré však nie sú nesplniteľné a v porovnaní s bankami sú oveľa jednoduchšie a bez kopy zbytočného papierovania. Je možné, že bude potrebné ručiť nehnuteľnosťou alebo aj dokladovať príjem. Ich vybavovanie je zdĺhavejšie, hlavne kvôli dokladovaniu. Celý vybavovací proces trvá približne 1 týždeň.

Krátka doba splatnosti je výhodou a zároveň nevýhodou, záleži to od konkrétnej situácieMá krátku dobu splatnosti!

OMYL! 30 rokov sa vám zdá málo? Ak áno, v tom prípade meníme omyl na fakt. Triezvym uvažovaním sme však zhodnotili, že 30 rokov je dosť pre každého. Samozrejme, nemôžete sa spoliehať na to, že nebankovú pôžičku vo výške 20 eur budete splácať 30 rokov! Jednotlivé doby splatnosti variujú podľa výšky požičanej sumy a podľa toho, o aký typ pôžičky (z vyššie zmienených) by ste mali záujem.

Nebanková pôžička ihneď ponúka nižšie sumy a tak aj jej splatnosť bude kratšia. Splácať môžete od 5 do 30 dní, pričom si zvolíte sami, koľko dní na splatenie potrebujete. Spláca sa jednorázovo.

Majú dlhšiu dobu splatnosti. Podľa výšky požičanej sumy sa splácanie pohybuje od niekoľkých dní až po 84 mesiacov.

Dlhodobé ponúkajú najvyššie sumy, takže splatná doba môže presahovať niekoľko desaťročí, maximálne však 30 rokov.

Predĺženie doby splatnosti

Nebankové spoločnosti vám ponúkajú možnosť predĺženia doby splatnosti, bezplatné mimoriadne splátky, prípadne bezpoplatkové včasné splatenie. Nanešťastie nie všetky spoločnosti umožňujú tieto služby bezplatne, no z tých známejších skoro všetky. S poplatkami treba počítať hlavne v prípade predĺženia doby splatnosti. Pri vyšších pôžičkách máte väčšinou automaticky možnosť napr. 1 alebo 2 odložených splátok. Rovnako vám bude ponúknutá možnosť pripoistenia splácania, v prípade neočakávaných udalostí (nehoda, úmrtie, strata zamestnania). Ak viete, že do daného dátumu nebude mať dostatok financií na splatenie a rozhodli ste sa využiť predĺžiť si splátku, urobte tak pred koncom termínu splatnosti. Ak vás upovedomí poskytovateľ alebo vy jeho neskôr, môžu vám byť narátané poplatky z omeškania, prípadne sa vám zvýši úrok.

Z vyššie menovaných faktov nám vyplýva, že v splatnosti jednoznačne vedú nebankové spoločnosti. Na slovenskom trhu existuje asi len jedna banková inštitúcia (ak vôbec existuje), ktorá by umožňovala mimoriadne splátky alebo predčasné splatenie bezplatne.

Pri nebankových spoločnostiach musíte rátať s vyšším úrokom ako v banke, no na druhej strane sa k nej dostanete oveľa ľahšie Majú vyššie úroky!

FAKT, ale je tu jedno veľké ALE! Tieto spoločnosti si účtujú vyššie úroky, pretože svojich žiadateľov nepreverujú a neprerieďujú do takej miery, ako to robia bankové inštitúcie. Aby mali istotu, že sa im ich ochota vráti, premenili ju do vyšších úrokov. Treba však vedieť objektívne ohodnotiť , ktorá spoločnosť je v súlade „ s kostolným poriadkom“ a ktorá už siaha do úžerníctva. Bežné nebankové pôžičky sa úrokovo pohybujú od 20 – 25%. Vyššie čísla už signalizujú úžeru a neserióznosť danej nebankovej spoločnosti. Rovnako tieto čísla odrážajú aj rýchlosť vybavenie a doručenia peňazí k vám. V bankovej spoločnosti musíte čakať veľmi dlho, kým sa, ľudovo povedané, dostanete konečne na rad.

Nebankové spoločnosti však ponúkajú aj výborné akcie! Napr. môžete natrafiť na dlhodobé úvery s vynikajúcim úrokom (pod 10%), ktorý môže predbehnúť ponuky všetkých bankových inštitúcií. Nebanková pôžička ihneď, to zn. do 10 min, ale s redukovanou čiastkou do 150 eur, vám dokáže úplne úrok odpustiť. V praxi by to znamenalo, že koľko vám požičali, toľko presne jej vrátite. Stojí za zmienku, že táto ponuka platí len pre tých, žiadateľov, ktorí v danej inštitúcii žiadajú po prvýkrát.

Pomocou kalkulačky viete zistiť do posledného centu, koľko eur by ste na pôžičke preplatili a aký úrok zaplatíte.

Nebankovú pôžičku vybavíte aj po telefóne, no nie je to jediný spôsob ako ju vybaviťMožno požiadať len telefonicky!

OMYL! Hovoria vám niečo nebankové pôžičky online? Alebo cez sms? Poprípade môžete navštíviť aj pobočku, ak ju daná spoločnosť, ktorú chcete osloviť, má.

Online

Nebankové pôžičky online sú veľmi populárnym spôsobom žiadania. Ľudia čoraz viac vsádzajú na komfort, čo takto určite zaručujú, keďže ku pôžičke sa môžete dopracovať už aj z vašej postele. Stačí, ak si nájdete poskytovateľov online a už to ide. Alebo si jednoducho kliknete na danú stránku. Rýchlo vypíšete žiadosť, odošlete a čakáte na odozvu. Väčšinou vám zavolajú späť, aby ste svoju žiadosť potvrdili, prípadne odoslali nejaké potvrdenia (v prípade vyšších pôžičiek).

Niektoré úvery online, ktoré ponúkajú vyššie sumy však vyžadujú osobné stretnutie s pracovníkom danej spoločnosti, aby vám osobne povedal, čo môžete od vašej žiadanej pôžičky očakávať, prípadne by ste mohli využiť toto stretnutie na zodpovedanie všetkých vašich otázok.

Sms pôžičky

Pôžička cez sms môže vašu situáciu tiež zachrániť. Ak ste si zistili poskytovateľov sms pôžičiek a vybrali si toho najvhodnejšie, uložte si do vášho telefónu vzor sms žiadosti, ako aj číslo, na ktoré ju treba odoslať. Nebanková sms pôžička vám vie ponúknuť až 500 eur.

Ako všetko, tak aj nebankové pôžičky majú svoje výhody a nevýhody a je len na Vás, aby ste ich zvážiliMajú kopu „háčikov“ a obmedzení!

OMYL! Nebankové spoločnosti chcú, aby ste mali vo všetkom jasno! Preto už na svojej úvodnej stránke píšu, s čím počítať resp. s čím nepočítať. Preto je vám k dispozícii už aj vyššie zmienená kalkulačka. Väčšina nebankových pôžičiek sú poskytované bez skrytých poplatkov, napr. bez poplatkov za vybavenie, bez poplatkov za vedenie účtu, bez poplatkov za predčasné splatenie, takže zaplatíte len úrokovú sadzbu. Sú to práve bankové spoločnosti, ktoré vám nadbytočné poplatky povedia väčšinou až po tom, čo podpíšete zmluvu. Takže okrem úrokov u nich zaplatíte aj sprostredkovanie alebo/aj vedenie účtu. Ale, nebankové spoločnosti vám poskytujú aj iné úžasné možnosti, ako sú napr. pôžičky bez registra, pôžičky bez dokladovania príjmu, pôžičky pre nezamestnaných…

Bez registra

Nebankové pôžičky bez registra sú unikátom! Ktorá bankovka vám dá pôžičku, ak už máte zoznam v registri neplatičov? Neodpovedajte, je to básnická otázka, ale ak by ste predsa len nevedeli, tak správna odpoveď je ŽIADNA. Žiadna banková spoločnosť vám už nepožičia! Ako ste sa mohli dostať do evidencie neplatičov? Ak ste už niekedy mali nejakú pôžičku, ale mali ste problémy so splácaním, okamžite si vás poznačili, čo bolo zároveň avízo pre iné spoločnosti, aby vám už nepožičali, pretože už figurujete ako nezodpovedná a nedôveryhodná osoba. Nebankové pôžičky bez registra s vami tento problém mať nebudú. Požičajú vám, ak uvádzajú, že do registra nenahliadajú.

Bez dokladovania príjmu

Banková spoločnosť vám dokonca nepožičia ani vtedy, ak nemáte zamestnanie, prípadne ak nepreukážete, že máte dostatočne veľký príjem na to, aby ste pôžičku mohli splácať. Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu sú pre tých žiadateľov, ktorých príjmy sú buď veľmi nízke alebo žiadne, čo otvára možnosti pre ďalšiu kategóriu nebankových pôžičiek, a tou sú pôžičky pre nezamestnaných.

Pre nezamestnaných

Predchádzajúce kvality nebankových pôžičiek (bez registra, bez dokladovania príjmu) naznačujú, že o túto pôžičku môžete žiadať aj vy, čo ste nezamestnaný. Ak nie ste, o to lepšie. Ale ak by ste predsa len boli, tak sa nemusíte obávať, že sa na vás všetci vykašlú. Takéto spoločnosti vám dajú šancu. Pre nezamestnaných sú k dispozícii aj tým, ktoré už nepracujú, lebo nemôžu. Hovoríme napr. o dôchodcoch, ženách na materskej, študentoch s brigádou, živnostníkoch… Ak viete, že pôžičku budete vedieť splatiť, bez problémov môžete kontaktovať nebankové pôžičky pre nezamestnaných.

Pri nebankových subjektoch je obzvlášť dôležité si vybrať overenú a serióznu firmu za partneraAko spoznať seriózne nebankové spoločnosti?

Po celej dĺžke nášho článku sme sa zmieňovali o serióznych a neserióznych spoločnostiach. Ako však zistiť, ktorá je aká? Okrem toho, že majú nezmyselne vysokú výšku úroku a iné podivuhodné nadbytočné poplatky vám ako znamenie neserióznosti môže slúžiť to, že danú spoločnosť nenájdete v zozname licencovaných nebankových spoločností na stránke Národnej banky Slovenska. Licenciu dostanú len tie spoločnosti, ktoré splnili tvrdé podmienky Národnej banky a tie sú aj pod permanentnou kontrolou úradov, čiže nemajú v úmysle svojich spotrebiteľov podvádzať, pretože okrem toho, že by ich to úplne zničilo, by mali na čele žaloby a také vysoké pokuty, o ktorých by sa vám ani nesnívalo.

Pridaj komentár