Zákonné poistenie

Koľko vozidiel vlastníte? Máte na všetky uzatvorené platné zákonné poistenie od firmy Uzavripzp? Nemáme na mysli len automobily, ale aj iné vozidlá, ktoré sú povinne poistiteľné. Povinnosť uzatvoriť PZP majú všetky motorové vozidla s evidenčným číslom, čiže nielen automobily rôzneho typu a veľkosti, ale aj motocykle. Ďalej majú túto povinnosť motorové vozidla v cestnej premávke, ktoré nemajú evidenčné číslo, ako napríklad vysokozdvižné vozíky alebo niektoré poľnohospodárske stroje. Povinné zmluvné poistenie sa vzťahuje aj na nemotorové vozidlo s evidenčným číslom, akým je hocaké prípojné vozidlo. Vlastníte niektoré z týchto vozidiel doma, no nevedeli ste, že ich treba povinne poistiť? Tak nečakajte a uzatvorte si ho čo najskôr, aby ste nemuseli platiť pokuty pri náhodnej kontrole dokladov policajnou hliadkou.

Najlepšie ceny

Treba mať poistené každé vozidloAk vám nie je jedno, koľko za vaše PZP zaplatíte, garantujeme vám, že najlepšie ceny nájdete online.  Nemusíte sa báť, že tejto internetovej stránke robíme reklamu a že sme ňou ovplyvnení. Našim hlavným cieľom, je pomôcť vám, ľuďom s jednoduchými požiadavkami, aby ste našli také povinné zmluvné poistenie, aké chcete resp. aké potrebujete. Možno máte pochybnosti o tom, čo sú to v našom ponímaní najlepšie ceny. Sú to také, ktoré sme usúdili, že sú najlepšie? Alebo najlepšie v nejakom prieskume? Najlepšie sú v našom ponímaní tie najlacnejšie! Ak hľadáte najlacnejšie poistenie, máte aj lepšie a rýchlejšie možnosti nech chodiť do jednotlivých kamenných pobočiek a osobne sa vypytovať. Stačí ak využijete online ponuky.

Zákonné poistenie online

Nie každé zákonné poistenie online šetrí váš čas. Rozlišujeme ho totiž na zdĺhavejšie a kratšie. Samozrejme, celkové zisťovanie cien hocičoho cez internet vám váš čas len ušetrí. Ale predlžiť si celý tento proces zisťovania môžete, ak budete ceny hľadať jednotlivo. Kratšou cestou na zisťovanie poistenia je využiť porovnanie, ktoré je dostupné jedine online  a ktoré nájdete aj na stránke, ku ktorej sa môžete dostať, aj ak si kliknete na vyššie označený slovný výraz.

Porovnanie ponúk

Na ceste to môže byť občas nebezpečné, hlavne ak nemáte zákonné poistenie auta

Využili ste už niekedy porovnanie cien cez internet? Ak áno, viete, že je to veľmi užitočná pomôcka, ktorá okrem toho, že šetrí váš čas, tak šetrí aj vaše peňaženky. Ak ste ho ešte nevyskúšali, mali by ste tak urobiť aspoň pre skúšku. Už nebude musieť chodiť po jednotlivých pobočkách a zisťovať ceny zvlášť. Porovnanie poistenia cez internet je nezáväzné. Čiže, vypočítať cenu vašej poistky môžete skutočne „len tak“, pre vašu informáciu.

V čom je porovnanie zákonného poistenia online lepšie, než návšteva kamenných pobočiek poisťovacích spoločností? V prvom rade v tom, že nemusíte nikam chodiť. Ak ale patríte k ľuďom, ktorí si radi vybavujú veci osobne a radi prichádzajú do kontaktu s pracovníkmi rôznych spoločností, táto metóda vám veľmi nemusí vyhovovať. To však neznamená, že by ste ju nemali vyskúšať. Práve naopak. Za vyskúšanie človek nič nedá, hlavne v prípade porovnania cien cez internet. Stačí vám zadať niekoľko údajov, na základe ktorých vám poistná kalkulačka vypočíta ceny podľa jednotlivých poisťovní.

Do formulára treba vypísať údaje o majiteľovi vozidla, ale aj o samotnom vozidle. V prvom rade si však nezabudnite zvoliť správny typ vozidla. Môžete požiadať o zákonné poistenie auta do 3,5 tony, motocykla, prípojného vozidla a dodávky do 3,5 tony. S údajmi o vozidle vám môže pomôcť aj technický preukaz daného vozidla, pretože bude treba zadať informácie ako:

  • výkon a objem motora,
  • najväčšia prípustná hmotnosť,
  • prevádzková hmotnosť,
  • rok výroby,
  • typ paliva,
  • model a značka vozidla…

Pri údajoch o majiteľovi je najdôležitejšia položka to, či niekedy spôsobil nehodu a ako dlho je odvtedy bez nehody. Pochopiteľne, v tejto časti sa nachádzajú aj iné kolónky, ktoré ste povinný vyplniť pravdivo, aby vaše prípadné uzavreté povinné zmluvné poistenie malo aj právnu platnosť. Vo formulári sa môžete stretnúť aj s takými položkami, ktoré môže zvýhodniť cenu vášho povinného zmluvného poistenia. Ak chcete ušetriť, tak existuje aj poistenie auta na určitú dobu – odkaz tu.

Ako dlho to trvá?

Celý tento proces nemusí trvať ani 5 minút, pretože odpovede sú len jednoslovné,  zatiaľ čo v poisťovniach sa vás môžu pýtať hromadu iných, pre poistenie nepodstatných vecí. Jedno sedenie v poisťovni sa pohybuje okolo 20-40 minút. Koľko poisťovní sa dostalo do vášho prieskumu najlacnejšieho zákonného poistenia? Možno práve tie, ktoré ste vylúčili, ponúkali skutočne najlepšie a najlacnejšie na trhu. K počtu poisťovní prirátajte počet minút, ktoré tam strávite počas vášho prieskumu cien poistenia. Jednotlivé sedenia  vám môžu zabrať až niekoľko hodín vášho času, ak nie dní. Porovnanie online vám všetky ceny poistenia zistí do niekoľkých minút.

Ak hľadáte najlacnejšie zákonné poistenie na webe Uzavripzp, určite ho nájdete vo výsledkoch porovnania jednotlivých poistení. Porovnanie poistenia totižto systematicky a zreteľne zobrazí všetky výsledky cien poistenia, čiže si nemusíte nič zapamätávať. Okamžite vidíte, ktoré je to najlacnejšie. Možno práve nehľadáte najlacnejšie poistenie, ale také, ktoré spĺňa iné vaše kritéria. Tak aj v tom prípade vám určite vyhovie.

Posledným krokom pre vás, v prípade, že ste rozhodnutý si z nejakej ponuky poistenia niečo vybrať, je kliknúť na tú ponuku, ktorá vás oslovila a dopísať niektoré údaje, aby vás daná poisťovňa mohla kontaktovať. Väčšinou to prebieha mailom, niekoľko minút po tom, čo odošlete žiadosť o povinné zmluvné poistenie, kde vám okrem návrhu a podmienky zmluvy budú doručené aj údaje na zaplatenie poistného a zelená kartička.

Zelená karta, ktorá vám bola doručená mailom a ktorú si musíte vytlačiť, je platná len 30 dní. Do tejto doby musíte zaplatiť poistné, ináč vám poistenie zaniká a pri kontrole vozidla by ste mohli zaplatiť „mastnú“ pokutu. Preto si na tieto časové obmedzenia dajte veľký pozor. Po zaplatení sumy poistenia a zaevidovaní vašej platby, vám daná poisťovňa zašle originál zelenú kartu, ktorá je platná podľa toho, na akú dobu ste vaše povinné zmluvné poistenie uzatvorili.

V prípade viacerých otázok o zákonnom poistení sa nakontaktujte na stránku, ktorá vám ochotne odpovie na všetky vaše otázky alebo tu. Dôležitá je taktiež výpoveď PZP.

Pridaj komentár